Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Yurtiçi Patent Tescili

Patent veya faydalı model müracaatı yapılmadan önce buluşunuz için profesyonel ekibimiz ile görüşmeler yapabilirsiniz. Yurtiçi patent tescili ve faydalı model tescili işlemlerinde ön araştırma  önem arz etmektedir. Ön araştırma tarafınızca yapılabileceği gibi 3 Bay Patent Anonim Şirketi tarafından profesyonel olarak ta yapılabilmektedir. Patent araştırma işlemleri genellikle detaylı ve titiz yapılmakta ve tarafınızla paylaşılmaktadır. Bu araştırmaya istinaden de buluşunuzun koruma kapsamı belirlenmektedir.   

Patent ön araştırma ve değerlendirme işleminden sonra Yurtiçi patent tescili veya Faydalı Model tescili dosyası uzman ekibimizce hazırlanır ve dosya teyit amacıyla tarafınıza  gönderilir. Patent tescili veya faydalı model tescili dosyanıza onay vermenize istinaden başvurunuz yapılmaktadırBaşvuruda Patent tescili veya Faydalı model tescili dosya hazırlama süresi 1 haftadır. Dosya hazırlanıp onay alındıktan sonra müracaat online olarak aynı gün Türk Patent ve Marka Kurumuna  yapılmaktadır.  Patent ve faydalı model işlemlerinde tescil süresi 1-3 yıl kadar sürebilmektedir. Bu süreç içerisinde faydalı model tescili ve patent tescili ile ilgili tüm gelişmeler  patent birimindeki profesyonel ekibimiz tarafından  sizlere bildirilmektedir. Özellikle buluşun tescillenmesi için araştırma ve inceleme safhalarının iyi yönetilmesi gerekmektedir.

Yurtiçi patent tescili veya Faydalı Model tescili sonrasında ortaya çıkan süreçlerde hak kaybı yaşamamanız için tüm süreçleri özel programlarla takip etmekteyiz. Yurtiçi patent tescil firmaları arasında önde gelen firmamız tescil sonrası patent yenileme, faydalı model yenileme, kullanım beyanı vb. konularda da tarafınıza çözümler sunmaktadır. Koruma kapsamının Faydalı model için 10 yıl ve patent için 20 yıl olması patent yenileme ücretinin takibinin büyük önem arz ettiğini göstermektedir. Yani kurumumuzca verilen hizmet yıllarca devam etmektedir.